Pracovní desky                                                                                                           Tel.: 603 103 961

Technistone

Technický kámen je výraz používaný pro formátované desky ve složení 90% přírodního drceného kamene a 10% pryskyřice jako pojiva a barevných přísad. Takovéto složení zajišťuje vlastnosti dokonce lepší přírodního kamene a to zvláště v pružnosti a tepelné odolnosti. Největší předností je pak rovnoměrné rozložení hrubosti materiálu a nezvyklá škála barevnosti. K dodání jsou jako pracovní desky v tloušťce 3 cm nebo jako obklad či dlažba v síle 1 cm.

Polystone

POLYSTONE, s.r.o. je firma, která má ve svém výrobním programu výrobu granulátů, odlévání syntetického mramoru a jeho další zpracování. Polyston je alternativou přírodního mramoru a granitu. Je to univerzální moderní materiál na bázi vysoké kvality polyesterové směsi. Vlastnosti a vhled polystonu dávají designérům interiérů a architektům nové možnosti při navrhování pracovních ploch a obkladů. Široká nabídka barev a vzorů, poskytuje možnost nekonečných variant při uplatňování Polystonu v kuchyních, koupelnách, kancelářích a restauracích. Tento materiál představuje alternativu přírodního materiálu a granitu a možnost nekonečných variací. Vyznačuje výbornými vlastnostmi, jako například jeho vysoká tepelná odolnost 90°C – dlouhodobě, 200°C – krátkodobě. Materiál je též odolný vůči většině agresivních látek, které by ho poškodily. Při výrobě se lehce opracovává a má prakticky neviditelné spoje jednotlivých dílů. Proto má neomezené možnosti tvarů, velikostí a barevných kompozicí.

Corian, Kerock, Starton

Corian je známá hmota vyvinutá americkou firmou DuPont pro využívání bezespárového pokládání a opracování pracovních ploch s možností tvarování do rozmanitých tvarů. Výjimkou nejsou ani tvarované plochy s dřezem nebo odtokovými žlábky. Jeho odolnost proti otěru a teplotám a chemická stálost je vynikající a proto je přímo předurčena pro použití v kuchyňských linkách.

Postforming

Postformingové pracovní a obkladové desky jsou nejběžněji používaným materiálem. Jedná se o dřevotřískovou desku v různých tloušťkách s laminovaným povrchem. Lamino se dále dělí podle odolnosti proti oděru a chemické stálosti do několika cenových hladin. Přesto se jedná nejlevnější a přesto praktickou variantu pracovních a obkladových desek.

Žula

Tradiční přírodní produkt nabízí dokonalý vzhled Vaší kuchyně s velmi vysoku odolností. Její hlavní výhody:

Velká tvrdost – na této desce můžete bez problémů krájet zeleninu nebo naklepávat maso – nepoškodíte ji nejen nožem, ale žádným z běžně používaných kuchyňských nástrojů.
Odolnost proti vysoké teplotě: žulové desky bez potíží snesou – na rozdíl od jiných materiálů – teploty 250 °C, nevadí jim ani hrnec s vařící vodou, ani pánev s rozpáleným olejem.
Odolnost proti v kuchyni používaným kyselinám a chemikáliím.
Snadné čištění a údržba.
Dokonalé zpracování materiálu, včetně libovolného opracování hran.
Dřezy lze nejen tradičně vsazovat shora, ale lze je montovat i zespodu – jsou hlubší a při tomto řešení vycházejí často i levněji.
Pracovní desky ze žuly se zhotovují z velkých desek, což umožňuje řešit i atypické formáty a tvary (nad běžných 60 cm) – například desku jejíž součástí je i okenní parapet, samostatné varné centrum s rozměry např. 120 x 200 cm, barový pult, rohové provedení do rozměrů až 150 x 250 cm, atp.
Dokonalá ochrana spodních skříněk díky perfektně slepeným a utěsněným deskám a zadní liště.
Možnost svislého obkladu zadní stěny mezi pracovní deskou a horními skříňkami ze stejného materiálu (tloušťky 2 cm), včetně zhotovení otvorů na zásuvky.
Možnost zhotovení vyhřívané žulové desky pro příjemné sezení u jídelního stolu nebo barového pultu.
Trvanlivost, životnost – žula je téměř nezničitelná a vydrží celá desetiletí.
Široká škála barevných odstínů a struktur.